Lidya Tur

Müşteri Hizmetleri
telefon0850 209 76 99
Sizi Arayalım

Beypazarı - Eskişehir Turu

Beypazarı - Anıtkabir - Eskişehir - KütahyaKurban Bayramı Turları, Kültür Turları, İzmir Çıkışlı Turlar

Beypazarı - Eskişehir Turu

Tesis ile satış anlaşmamız bulunmuyor. Dilerseniz diğer otellerimize göz atabilirsiniz!
İletişim: 0850 209 76 99


Sizi Arayalım

Beypazarı - Eskişehir Turu

Sizleri bu turumuzda Beypazarı, Anıtkabir, Eskişehir ve Kütahya`yı görmeye davet ediyoruz. Anadolu kültürünü ve güzelliklerini yakından inceleyin.
1. GÜN
Gece Saat 22:00 Üçkuyular shell, 22:40 konak Atatürk kültür merkezi, 23:00 Karşıyaka ve 23:20’de Bornova Migros’tan alacağımız yolcularımızla Beypazarı – Ankara - Eskişehir - Kütahya turumuza Başlıyoruz. İlk önce rehberimizden alacağımız İnfo’nun ardından çeşitli animasyonlarla Sabah saatlerinde Beypazarında oluyor ve bu şirin ilçemizi rehberimiz eşliğinde keşfe çıkıyoruz. İlk olarak sebest olarak alacağımız kahvaltımızın ardından Hıdırlık tepesine çıkıyoruz. Beypazarı’nın muhteşem manzarasını Hıdırlık tepesinden izliyor ve çaylarımızı eşliğinde rehberimizden Beypazarı’nın tarihi, genel kültür bilgileri ve Buradan geçen Orta Anadolu Fay hattının kırılmış halini ilgi ve tedirginlikle izliyoruz. Buradan hareketimizle Beypazarı müzesi, Kurşunlu Camii, Ahşap evleri, tarihi sokakları gezmek için çarşıya iniyoruz. Bu arada “Telkari” denen gümüş sanatının en güzel örneklerini gümüş sarayında görerek bize ikram edilen Beypazarı maden suyunu yada çaylarımızı yudumluyoruz. Beypazarı denince ilk akla gelenlerden biri olan Beypazarı kurusu (un – süt – tereyağı – tarçın ile yapılır) almak için fırına gidip serbest zamanımızda alış veriş imkanı buluyoruz. Frigler döneminden kalan kaya mezarlarıyla ünlü ve Beypazarı’nın piknik yeri olan İnözü vadisini geziyor ve buradan hareketimizle öğleden sonra Ankara’ya ulaşıyor ve Başkentimizi panoramik olarak gördükten sonra atamızın ebedi istirahat yeri olan Anıtkabire gidiyor ve burada mozolede saygı duruşu ve ziyaret sonrası diğer bölümler ve yeni açılan savaş sahnelerini canlandırıldığı müzemizi geziyoruz. Bu gezide Kurtuluş savaşını sanki yeniden yaşıyor ve Ulu önder Atatürk’ümüz için yapılan eserleri hayranlıkla izledikten sonra akşam yemeği ve geceleme için otelimize geçiyoruz.

2. GÜN
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından hareketimizle
Eskişehir’e doğru yola çıkıyoruz. Eskişehir’de yerel rehber eşliğinde turumuza başlıyoruz. Artık Eskişehir'in değişimine tanıklık etmeye başlayacagız. Odunpazarı ve burada alacağımız çay molamızın ardından, Eskişehir'i keşfetmeyi sürdürüyoruz. Kentpark adı verilen tamamen suni olarak yapılmış bir bölgeyi gezip suni plaja şahit oluyor ve Gondollarla gezi imkanı buluyoruz.(Extra) Porsuk Çayı'ndaki tekneleri izleme imkanı bulduktan sonra Kütahya’daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. GÜN
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından porselenleri ile meşhur Kütahya’yı tanıma imkanı buluyoruz. Kütahya şehir merkezinde tarihi dokusunu korumayı başarmış eski Kütahya evlerinin bulunduğu Germian Sokağının Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında tarihi bir gezintiye çıkıyoruz. 2 ve 3 katlı ahşap evler payandalar ile desteklenmiş çıkmaları, Çiftli koca kapıları, kafesli pencereleri ile ahşap Anadolu mimarisinin en güzel örneklerini oluşturur. Son dönem sivil Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Hükümet konağı (Panaromik) olarak görüyoruz. Kütahya kalesi, Önemli bir Osmanlı eseri olan Ulu camii, Kütahya’ya özgü çinilerin serglendiği çini müzesi, Kütahya doğumlu olan Evliya çelebiye itaf edilen müzeyi gezip alış veriş için serbest zamanımızın ardından ikramlar eşliğinde Güzel İzmir’imize yol çıkıyoruz ve akşam saat 21:00 gibi İzmir’e dönüyoruz. Siz dostlarımızdan bir başka gezide buluşmak üzere bindiğimiz noktalarda ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Tüm Ulaşım Hizmetleri, otelde konaklama, otelde alınan kahvaltı , Programda belirtilen Çevre gezileri, Profesyonel rehberlik hizmetleri, akşam yemekleri

Ücrete Dahil Olmayanlar

İlk gün alınan sabah kahvaltısı, öğle yemekleri, Extra turlar ve Şahsi harcamalar, Müze – Ören yeri giriş ücretleri
Arkadaşlarınıza Önerin: